Digitalocean Nedir? ve Nasıl Kayıt Olabilirim?

5
(3)

DigitalOcean Nedir?

DigitalOcean, birden fazla bulut sunucusunda paralel olarak çalışan uygulamalarını performanstan ödün vermeden dağıtarak şirketlere bulut bilişim hizmetleri sunan benzersiz bir bulut barındırma hizmeti sağlayıcısıdır.

Ocak 2018’de, DigitalOcean, dünyanın en büyük üçüncü bulut barındırma şirketi olma unvanını elde etti.

DigitalOcean Inc., Amerika Birleşik Devletleri merkezli lider bir bulut altyapısıdır. New York’tan faaliyet gösteriyor ve kesintisiz bulut hizmetleri sunmak için veri merkezleri dünyanın her köşesinde yaygın olarak konumlandırılmıştır.

Neden DigitalOcean Tercih Ediliyor?

Binlerce bulut barındırma hizmeti sağlayan firmalar olmasına rağmen neden DigitalOcean tercih ediliyor sorusunu bir kaç madde de yanıtlamaya çalışacağım.

  • Kullanışlı ve Estetik Kullanıcı Ara Birimi

Çoğu bulut barındırma hizmeti veren firmalar ek özellikler ile arayüzü karmaşık hale getirip ve kullanımı zorlaştırmaktadır.

DigitalOcean Kullanıcı Arayüzü
DigitalOcean Kullanıcı Arayüzü

DigitalOcean bunların yanı sıra yeni kullanıcılar için kullanımı kolaylaştırıp, karmaşık sayfalardan, reklamlardan ve açılır pencereler olmadan daha esnek bir arayüz sunmaktadır. Bu kadar sadece bir arayüze sahip olması DigitalOcean’ın işlevsel olmadığı anlamına gelmemektedir. DigitalOcean küçük çaplı kurumsal firmalar, bireysel yazılımcılar tarafından en çok tercih edilen ve kullanılan bulut barındırma hizmetidir. Bunun sebebi üçüncü parti yazılımları dahi çok kolay bir şekilde entegre edebilme özelliğine sahip olmasıdır.

  • Şaşırtıcı Derecede Yüksek Performans Sağlaması

Her yazılım geliştiricisi bu sağlayıcılardan yüksek performans almak ister. Kullanışlı arayüzü ve sağladığı hizmetler sayesinde sunucu yönetimini kolay bir şekilde yapılandırabilmekte ve boşa zaman harcanmasını önlemektedir.

  • Uygun Fiyatlı Barındırma Paketleri
DigitalOcean Damlacık Fiyat Tarifesi
DigitalOcean Damlacık Fiyat Tarifesi

DigitalOcean, diğer firmalara göre daha kullanıcıyı mutlu edecek fiyatlar ve ödeme yöntemleri sunmaktadır. En düşük 5 $ olan barındırma paketi saatlik ve aylık ödeme yöntemleri sunmaktadır. Özellikle bireysel yazılım geliştiricileri veya yeni girişimde bulunan firmalar bu hizmetlerden bu fiyata en iyi performansı almaktadır.

  • Anında Sorunlara Çözüm Bulabilme

DigitalOcean’ın en güzel özelliklerinden bir tanesi de aktif kullanıcı topluluğunun olması ve sorununuzun hızlı bir şekilde çözüme kavuşmasıdır. Bu adresten destek bileti oluşturarak veya arama yaparak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

DigitalOcean Veri Merkezi

12 ana lokasyona sahip ve 190’dan fazla ülkede veri barındırma hizmeti sunuyor. Veri merkezlerinin altyapısını global ölçekte yönetebilmeleri için Amsterdam, Bangalore, Frankfurt, Londra, New York, San Francisco, Singapur ve Toronto‘da bulunmaktadır.

DigitalOcean’a Kayıt Olmak

DigitalOcean Kayıt Sayfası
DigitalOcean Kayıt Sayfası

Öncelikle yapmanız geren DigitalOcean Kayıt Sayfasına girmeniz. Burada DigitalOcean size 3 farklı kayıt olma imkanı sunmaktadır. İster bireysel mail adresiniz ister Google hesabınız istersenizde Github hesabınız ile kayıt olabilirsiniz.

Bireysel mail adresiniz ile Full Name yazan yere adınızı soyasınız Email Address yazan yere bireysel mail adresinizi ve hemen altında bulunan Password alanına da sadece sizin bileceğiniz şifrenizi girmeniz gerekiyor. Create Account butonuna tıkladıktan sonra üyeliğinizin %70’ini tamamlamış oluyorsunuz.

Açılan sayfada size mail adresini kontrol etmenizi ve gelen maildeki onay linkine tıklamanız istenecektir. Bu aşamayı gerçekleştirdikten sonra kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Unutmayın herhangi bir hizmet başlatmadıysanız kredi kartınızdan para çekmeyecektir. İşlemler bu kadar artık sizde kendi uygulamalarınızı web sitelerinizi barındırabilirsiniz. 🙂

Kendinize WordPress bir blog açmak istiyorsanız Digitalocean OpenLitespeed WordPress Kurulumu adlı makaleme giderek kurulum aşamalarını uygulayıp paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz.

Takıldığınız konularda aşağıya yorum yazarsanız benden destek alabilirsiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 3

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AllEscort