WordPress Eklentisi Nasıl Kurulur?

4.3
(37)

Bu yazımda sizlere WordPress web siteleriniz için eklenti kurulumunun nasıl yapıldığını anlatacağım. Öncelikle bilmeniz gereken wordpress.com adresinden ücretsiz blog hizmetini kullanıyorsanız, eklentileri yükleyemezsiniz. Bunun sebebi ücretsiz paketin size sınırlamalar uygulamasıdır. Paketi yükselterek size uygulanan sınırlamalardan kurtulabilirsiniz.

WordPress Eklenti Arama’sı Kullanılarak Eklenti Kurmak

Bir WordPress eklentisi kurmanın en kolay yolu, eklenti aramayı kullanmaktır. Yapmanız gereken ilk şey WordPress sitenizin admin paneline gidin ve Eklentiler »Yeni Ekle’ye tıklayın .

WordPress Eklentiler Sayfası
WordPress Eklentiler Sayfası

Yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi bir ekran göreceksiniz. Sağ üstte bulunan arama alanına eklenti adını veya aradığınız işlevselliği yazarak eklentiyi bulun. Yukarıda gördüğünüz gibi arattığınız kelime ile eşleşen eklentilerin listesini göreceksiniz.

Sizin için en uygun olan eklentiyi seçip, ‘Şimdi Kur’ düğmesini tıklayınız. WordPress şimdi eklentiyi indirip yükleyecektir. Bundan sonra, eklentiyi etkinleştirmek veya eklenti yükleyicisine geri dönmek için bir bağlantı içeren başarı mesajını göreceksiniz.

Sitenize bir WordPress eklentisi yüklenebilir, ancak siz etkinleştirmeden çalışmaz. Bu yüzden devam edin ve eklentiyi WordPress sitenizde etkinleştirmek için etkinleştir bağlantısına tıklayın.

WordPress Yüklü Eklentiler
WordPress Yüklü Eklentiler

Hepsi bu, ilk WordPress eklentinizi başarıyla yüklediniz. Takıldığınız sorunları yorum atarsanız sizlere yardımcı olurum.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.3 / 5. Oy sayısı: 37

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

AllEscort